Marta Krajenta prowadzi galerię Flow Art House, zlokalizowaną w Fabryce Norblina, gdzie cyklicznie organizuje wystawy sztuki i spotkania z artystami. Realizuje również projekty z obszaru art brandingu dla firm, doradza w tworzeniu kolekcji prywatnych i korporacyjnych. Od kilkunastu lat pracuje na rynku dóbr luksusowych, tworząc unikatowe komunikacje marketingowe, w tym te, oparte o promocję sztuki. Organizowała wystawy Meli Muter i Wojciecha Fangora, koncerty, pokazy mody i wiele innych wydarzeń lifestylowych. Z wykształcenia psycholog, w sercu – estetka.

Alicja Klimek studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Maluje obrazy oraz tworzy długofalowe, trwałe Prawo Pustyni, które jako marka/projekt rozprzestrzenia się na Pustynie świata w formie artystycznych wydarzeń / wystaw sztuki, które łączą ludzi budującej rewolucji w definiowaniu na nowo Człowieczeństwa.  Mieszka i tworzy pod Krakowem, w pobliżu Pustyni Błędowskiej. Na tegoroczną wystawę przygotowuje duże formaty obrazów olejnych o procesie docierania do samej esencji Pustyni #luksustonatura czytaj więcej… 

Weronika Kosińska ukończyła Wydział Filozoficzny na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na co dzień jest związana z fotografią beauty i mody. Pracuje także z wieloma osobowościami ze świata aktorskiego i muzycznego. Poszukiwanie czułości w nieczułym świecie. Szczególnie jej bliski jest kobiecy świat. Na lipcową wystawę realizuje specjalny cykl fotograficzny zainspirowany naturą pustyni.

Alissa Marchenko jest absolwentką Wydziału Rzeźby Narodowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury w Kijowie. Obecnie mieszka i tworzy w Mediolanie. Polem badawczym artystki są jej stany wewnętrzne, doświadczenia duchowe i wspomnienia, całokształt których, jak uważa, determinuje jej tożsamość. Skupia swoje działania artystyczne wokół współczesnej rzeźby, tworząc performatywne multidyscyplinarne instalacje. Liście, trawa i kwiaty są dla mnie metaforą do zdarzeń i doświadczeń życiowych: przemijają i już nigdy nie powracają, pozostając tylko w pamięci.

Marta Koguc jest absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tworzy obiekty ceramiczne „Przez dotyk” pod wpływem zainteresowania zjawiskiem sztuki haptycznej. Ceramiczne formy o obłych kształtach z natury swojej budzą chęć dotykania, a ich niewielki, mieszczący się w dłoni rozmiar zachęca do bezpośredniej interakcji z przedmiotem. Dodatkowo, w przeciwieństwie do powszechnie przyjętej w dziedzinie ceramiki zasady, nie są puste w środku, a pełne. W związku z tym zaskakują swoim ciężarem, który sprawia, że prace są bardziej materialne i cielesne.

Jedyna taka wystawa w Europie, unikatowa kontemplacja sztuki na Pustyni Błędowskiej, spotkanie z Artystami i Artystkami, specjalne oprowadzenie po wystawie wraz z dopełnieniem wrażeń poprzez muzykę/ koncerty, warsztaty, sesje oddechowe, spotkania, rozmowy o Człowieku na Pustyni, przeżycie. Poczęstunek na ogniu, wewnętrzne wędrówki.
Zapraszamy na kultowe, trwałe Prawo Pustyni,

Dla spragnionych głębokiego kontaktu ze swoim wnętrzem, wrażliwością, sztuką, naturą, dla odważnych, wrażliwych, rewolucyjnych serc, blisko prawdy. #luksustonatura

W tych prze dziwnych czasach łączymy się na Pustyniach świata, startujemy na Pustyni Błędowskiej 8-9.07.2023. 

SZTUKA / EKOLOGIA / PSYCHOLOGIA

Sztuka idzie w stronę natury, Człowiek idzie w stronę natury, tak też wychodząc z wirtualnego świata.

Jest to ruch ku nowemu, dla odważnych, dla spragnionych lepszego świata. 

Prawo Pustyni to kod życia. Po prostu. Żyjmy.

bo potrzebujemy Pustyni, Ci, którzy nieustannie działają w imię dobra ludzi na ziemi, też samej ziemi, bo Pustynia pamiątką o życiu, bo Pustynia miejscem na ukojenie, na odzyskanie sił do dalszych działań, to tam uruchamia się życie, bo Pustynia nas połączyła,

Bądź!

#luksustonatura

“Prawo Pustyni” – wystawa sztuki na Pustyni Błędowskiej + specjalne artystyczne doświadczenia. 

8-9.07.23 na Pustyni Błędowskiej będzie można oglądać jedyną taką a w Europie wystawę sztuk na Pustyni. 

Artyści i Artystki przygotowują specjalne prace, malarstwo, rzeźba, fotografia, instalacje, aby przez moment stać się głosem Pustyni, zinterpretować jej niepowtarzalny charakter i klimat. 

Dopełnieniem będą rozmowy o Człowieku ze specjalnymi gośćmi, rozmowy o naturze #luksustonatura

Zwieńczeniem dwa koncerty wyjątkowych Artystek. 

 
 

I dziękuję za życie, dziękuję sobie, że po 30 latach zrozumiałam co mam zrobić z moją historią. Po co ona taka. Po Życie! I jaki to paradoks.
/Że właśnie Pustynia jest pamięcią o życiu, o Człowieku, o sensie samego ludzkiego istnienia i działania.

/Że W kontakcie z rozpadem, z przemijalnością stajesz w obliczu nieśmiertelności. Tu na prawdę nabiera wyrazu wszystko co zostaje uobecnione.

/Że Pustynia jest odżywcza, bo sięgasz do realnego źródła, które jako jedyne w pełni Cię zaspokaja, odŻywia, karmi.

 
Pustynia niezmiennie tłem dla Człowieka w tworzeniu najprawdziwszych ludzkich tożsamości
 
Spotkanie Człowieka na Pustyni, jego wnętrze rozpakowane, jego maski zrzucone. Historia Człowieka na Pustyni, powrót wiary w Człowieka, kod życia.

Pustynia rozbiera z murów, rozbraja, obnaża.

Na Pustyni jesteś w stanie, w którym jesteś, kiedy już dojdziesz do życiowego celu.


Jakim Prawem zabierasz mnie tam, gdzie już nie ma odwrotu ? gdzie widzę wyraźnie moje życie, jego sens ? 
Prawem Pustyni.