BOVSKA
Magda Grabowska-Wacławek
wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, graficzka, ilustratorka, performerka.
Studiowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stypendium w Burg Giebichenstein Hochschule fur Kunst und Design Halle.
Okrzyknięta jednym z najważniejszych debiutów 2016 roku. Ilość wyświetleń na ytb przekracza łącznie 46 mln i stale rośnie.
Wydała 4 studyjne albumy: Kaktus, Pysk, Kęsy, Sorrento. Piąty album Dzika ukazał się w marcu 2023 roku. Single zwiastujące wydanie to piosenki Dzika, Iskry a także nagrodzona za teledysk Wielka Cisza.
Bovska ma za sobą występy na najważniejszych festiwalach w kraju: Opener Festival, Orange Warsaw Festival, Slot Art, Fest Festival, Kraków Live,  Sopot Top of the Top, czy KFP w Opolu. Była również gwiazdą z Europy na festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising w Tokio w 2017 roku. W 2021 roku odbyła się wystawa indywidualna Bovskiej w ramach Łodź Design Festival,w 2022 wystawa indywidualna w Galerii Elektor w Warszawie. Wśród nagród m.in (http://m.in). 2012 artNoble z wystawą w Galerii Studio, nagroda za edytorstwo dla płyty Sorrento w konkursie 30/30 konkurs na najlepszą okładkę płytową. Teledysk jej produkcji z najnowszym singlem Wielka Cisza otrzymał w 2022 roku nagrodę w konkursie PL Music Video Awards w międzynarodowej kategorii “Ważny przekaz”.  Więcej na social mediach artystki @bovska oraz @bovskarysuje