LAW of THE DESERT-30
DSCF3264
DSC06056
desert
desert
desert
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow


PRAWO PUSTYNI - WYSTAWA SZTUKI / MALARSTWO / RZEŹBA / KONCERTY / ROZMOWY – CZŁOWIEK. NATURA #LUKSUSTONATURA 6-7.07.24

Unikatowa wystawa na jedynej pustyni w Europie! Kontemplacja sztuki, spotkanie z Artystkami i Artystami, specjalne oprowadzenie po wystawie wraz z dopełnieniem wrażeń poprzez muzykę, warsztaty, oddech, spotkania, rozmowy o człowieku na pustyni, przeżycie. Poczęstunek z ognia, wewnętrzne wędrówki.

Zapraszamy na kultowe, trwałe, cykliczne Prawo Pustyni.

Dla spragnionych głębokiego kontaktu ze swoim wnętrzem, wrażliwością, sztuką, naturą. Dla odważnych, wrażliwych, rewolucyjnych serc, blisko prawdy. #luksustonatura

Pierwsza edycja odbyła się 7-8.07.23 na Pustyni Błędowskiej w kameralnym gronie, aby uchwycić esencje Prawa Pustyni. Artyści, którzy wzięli udział w projekcie to: Alicja Klimek (malarstwo), Alissa Marchenko (rzeźba), Weronika Kosińska i Aga Janukanis (fotografia), Marta Koguc (rzeźba haptyczna), Paweł Jasiewicz (rzeźba). Kuratorką wystawy była Marta Krajenta (Flow Art House). Całość wydarzenia zwieńczyły dwa koncerty cenionych polskich artystek: Bovska w DZIKIEJ trasie i Ania Karwan w trasie SWOBODNIE. Specjalni goście: Marta Iwanowska-Polkowska (psycholożka), Filip Cembala (aktor, wokalista), Daniel Petryczkiewicz (ekolog, fotograf), Ilona Patro (joga). To wspólne pustynne doświadczenie wyryło się głęboko w sercach uczestników, zostawiając niezapomniane i zapierające dech w piersiach obrazy wspomnień, dlatego łączymy interdyscyplinarne działania uruchamiając każdy zmysł, przyciągając szerokie grono odbiorców.

W tych prze dziwnych czasach łączymy się na pustyniach świata. Wystartowaliśmy na Pustyni Błędowskiej 8-9.07.2023.

 

prawo pustyni 2023

bovska i ania karwan 2023

pustynia pamiątką o wodzie 2023

IDEA
PRAWO PUSTYNI  to jedyne takie w Polsce, cykliczne, międzynarodowe wystawy sztuki na Pustyni Błędowskiej, największej pustyni w Europie, w przyszłości na innych pustyniach świata, które łączą uznanych współczesnych artystów w definiowaniu na nowo człowieczeństwa, odkrywaniu tożsamości i tego co pustynia ma w swoim symbolicznym zapisie. Wystawy trwają do kilku dni, ich dopełnieniem są koncerty czołowych artystów, oprowadzenia, spotkania, z wyjątkowymi gośćmi, warsztaty pogłębiające tematy ekologiczne, kulturowe, egzystencjalne, zwracając szczególną uwagę na kondycję psychiczną współczesnego człowieka, więcej offline – mniej retuszu oraz na palącą potrzebę “powrotu do natury”. #luksustonatura
 
Łączymy w jednym miejscu rewolucjonistów, którzy mają głębokie pragnienie wprowadzania pozytywnych zmian w świecie i skupiają się wokół tematów ekologii #luksustonatura i psychologii. Pustynia łączy ludzi tym wszystkim co jest jednakie i uniwersalne dla każdego człowieka, spotykamy się poza murami. Pustynia idealnym dla człowieka tłem. 
 
Współtworzymy globalną misję poprzez współpracę z instytucjami, firmami, podmiotami, fundacjami, które wprowadzają rewolucyjne rozwiązania dla wspierania naszej planety.
 
Jesteśmy na etapie nawiązywania partnerstw z wiodącymi instytucjami artystycznymi i kulturalnymi na całym świecie oraz z kuratorami i innymi specjalistami branżowymi, aby stworzyć wpływową wymianę międzykulturową oraz przyczynić się do rozwijającego się globalnego dyskursu o sztuce współczesnej, łącząc sztukę z biznesem i razem działać w imię globalnych zmian na lepsze. 
 
 
 
 
 
HISTORIA

Prawo Pustyni rozwija się i zwiększa stopniowo, jest budowane na trwałych fundamentach, na rdzennych terenach Alicji Klimek, pierwszy raz zmaterializowało się tuż po pandemii 2021, kiedy artystka wyszła ze swoimi płótnami na pustynie, do natury, tworząc indywidualną wystawę, poza ciasnymi murami galerii.

W 2023 roku powstała pierwsza edycja większego wydarzenia Prawa Pustyni, które jest organizacją zbudowaną z miłości do sztuki współczesnej i jej zdolności do wprowadzania pozytywnych zmian w świecie oraz z miłości do natury #luksustonatura. Misja Prawa Pustyni zawsze była ambitna i polegała na prezentowaniu kuratorskich wystaw prac międzynarodowych artystów, którzy mogą podkreślić piękno pustyni, tworząc jednocześnie wizualną odpowiedź na kwestie o ogromnym znaczeniu dla dzisiejszych obywateli świata.

Od samego początku Prawo Pustyni nawołuje wszystkich swoich odbiorców do wolności, zaangażowania się w działania dla natury, do tworzenia nowej definicji człowieka, do otwarcia serc w poszukiwaniu siebie i swojego wnętrza, w czym pomaga sama pustynia, która jest idealnym tłem dla człowieka i pomaga w odkrywaniu najprawdziwszej ludzkiej tożsamości.

Chcemy, aby pustynie stały się miejscami budującej rewolucji, pełnej zaangażowania i znaczenia, dlatego zapraszamy do współpracy ludzi/ firmy, fundacje, instytucje, które odpowiadają na aktualne potrzeby ludzi i świata, biorąc za priorytet sprawy palące #luksustonatura

CEL
W  2024 roku planujemy stworzyć wydarzenie na większą skalę (5000 osób) i zaprosić do współpracy uznanych polskich i zagranicznych artystów wizualnych i muzycznych. Chcemy reprezentować sztukę wysoką z należytym szacunkiem, dodając szczyptę ujarzmionej dzikości ze względu na silny aspekt natury i żywiołu jakim jest pustynia. Chcemy sprawić, aby pustynia na ten czas zaczęła tętnić sztuką i życiem podkreślając jej unikatowy charakter. Wierzymy w rewolucyjną moc sztuki.
 
Nasze wystawy są ruchome, w tym roku zawitały do Warszawy (Fabryka Norblina), aby rozprzestrzeniać pustynne idee. Także w 2024 zamierzamy przenieść lipcową wystawę w inne niesamowite miejsca, aby mogła zagościć w nich na dłużej.
 
Producentką i twórczynią Prawa Pustyni jest artystka Alicja Klimek, to jej projekt artystyczny, który tworzy we współpracy z instytucjami, podmiotami, organizacjami, artystami, kuratorami, agencjami i firmami. Jego celem jest organizowanie cyklicznych międzynarodowych, kuratorowanych wystaw sztuki współczesnej na pustyniach świata, które są fundamentem całego wydarzenia i zawierają w sobie malarstwo, rzeźbę, fotografie, performance oraz instalacje site-specific autorstwa uznanych międzynarodowych artystów. Wystawy trwają do kilku dni i ich dopełnieniem są koncerty, oprowadzenia, spotkania ze specjalnymi gośćmi, warsztaty wokół tematów sztuki, ekologii i psychologii.
 
Ważna jest dla nas edukacja oraz zapewnienie dostępnej platformy dla artystów z całego świata, aby mogli zająć się tematami ekologicznymi, kulturowymi, egzystencjalnymi.
 
Pustynia jest idealnym tłem dla człowieka, to tutaj powraca on do wnętrza po ukojenie i głęboki sens, po moc do dalszych działań dla dobra ludzi i planety. Tworzenie tożsamości, czyli powrót wiary w człowieka, kod życia dla budujących rewolucji.


SZTUKA/MALARSTWO/ RZEŹBA/WARSZTATY/ ROZMOWY/KONCERTY – CZŁOWIEK. NATURA #LUKSUSTONATURA


WYSTAWA SZTUKI + special art experience

Unikatowa wystawa na jedynej pustyni w Europie! Kontemplacja sztuki, spotkanie z Artystkami i Artystami, specjalne oprowadzenie po wystawie wraz z dopełnieniem wrażeń poprzez muzykę, warsztaty, oddech, spotkania, rozmowy o Człowieku na Pustyni, przeżycie. Poczęstunek z ognia, wewnętrzne wędrówki.

Zapraszamy na kultowe, trwałe, cykliczne Prawo Pustyni.

Dla spragnionych głębokiego kontaktu ze swoim wnętrzem, wrażliwością, sztuką, naturą. Dla odważnych, wrażliwych, rewolucyjnych serc, blisko prawdy. #luksustonatura

Kto?
Alicja Klimek / malarstwo
Weronika Kosińska / fotografia
Alissa Marchenko / rzeźba
Marta Koguc / rzeźba haptyczna

Kuratorką wystawy jest:
Marta Krajenta / Flow Art House
..więcej o strefie sztuki niebawem.

Aga Konopka / reżyserka ruchu i
Łukasz “Knopek” Konopka / lektor / poprowadzą warsztat “Potęga ciała i głosu”. (Informacje poniżej)

Daniel Petryczkiewicz / aktywista, fotograf / opowie o Wodzie na Pustyni.
..więcej informacji o specjalnych gościach niebawem

9.07 o zachodzie słońca wystąpi
BOVSKA w DZIKIEJ trasie,

o zmierzchu wystąpi
ANIA KARWAN w trasie SWOBODNIE.

W tych przedziwnych czasach łączymy się na Pustyniach świata. Startujemy na Pustyni Błędowskiej 8-9.07.2023.

Prawo Pustyni to marka/projekt, która zrzesza Artystów budujących rewolucji. W imię globalnych zmian na lepsze, w definiowaniu na nowo Człowieczeństwa. Pustynia niezmiennie tłem dla Człowieka w tworzeniu najprawdziwszych ludzkich tożsamości.

Bądź i razem z nami twórz Prawo Pustyni na trwałych fundamentach. Z głębokimi wartościami ruszamy dalej, na Pustynie świata, aby uwierzyć na nowo w Człowieka, w jego możliwości, które rodzą się we wnętrzu każdej ukochanej, uhonorowanej jednostki. Poprzez wnętrze mamy największy wpływ na to co na zewnątrz.

SZTUKA / EKOLOGIA / PSYCHOLOGIA

Sztuka idzie w stronę natury, Człowiek idzie w stronę natury, tak też wychodząc z wirtualnego świata. Jest to ruch ku nowemu, dla odważnych, dla spragnionych lepszego świata. Bo potrzebujemy Pustyni, Ci, którzy nieustannie działają w imię dobra ludzi na ziemi, też samej ziemi. Bo Pustynia pamiątką o życiu, miejscem na ukojenie, na odzyskanie sił do dalszych działań. To tam uruchamia się życie. Bo Pustynia nas połączyła. Prawo Pustyni to kod życia. Po prostu. Żyjmy. Bądź!

#luksustonatura

#sztuka

#KONCERTY

#specjalni goście

ZNAJDŹ NAS

#aktualności

WARSZTAT POTĘGA CIAŁA I GŁOSU / 

AGA & ŁUKASZ KONOPKA / ZAPISY TU 

Podczas warsztatów będziemy skupiać się nad rozwinięciem świadomości wzajemnego wpływu ruchu ciała i głosuUczestnicy poznają szereg ćwiczeń dykcyjnych i ruchowych, które ułatwią swobodne zachowanie i mowę podczas np. wystąpień publicznych. Przy pomocy elementów metodologii Rudolfa Labana uczestnicy rozwiną umiejętność naturalnego modulowania głosu pod bajki, reklamy czy audiobooki.

Na warsztat zapraszamy aktorów, lektorów, konferansjerów, osoby występujące przed kamerą, nagrywające podcasty, nauczycieli, osoby pracujące na co dzień głosem, mające kontakt z klientem oraz wszystkich tych, którzy chcą świadomie mówić.

#plan PRAWA PUSTYNI

SOBOTA

15:00 – WIELKIE OTWARCIE WYSTAWY SZTUKI  NA PUSTYNI
15:30 – MARTA KRAJENTA  / OPROWADZENIE PO WYSTAWIE 
16:00 – SPOTKANIE Z ARTYSTKĄ – ALICJA KLIMEK /MALARSTWO
16:30 – SPOTKANIE Z ARTYSTKĄ – ALISSA MARCHENKO / RZEŹBA
17:00 – SPOTKANIE Z ARTYSTKĄ WERONIKA KOSIŃSKA / FOTOGRAFIA
17:30 –  SPOTKANIE Z ARTYSTKĄ MARTA KOGUC / RZEŹBA HAPTYCZNA

19:00 – PUSTYNIA PAMIĄTKĄ O WODZIE / DANIEL PETRYCZKIEWICZ

21:00 – RELAKSACJA PRZY MISACH TYBETAŃSKICH / ILONA PATRO 
 
21:00- OGIEŃ NA PUSTYNI / MUZYKA: 
 
PRZEZ CAŁY DZIEŃ: 
NAMIOTY WYSTAWIENNICZE PARTNERÓW PRAWA PUSTYNI, POCZĘSTUNEK Z OGNIA, DEGUSTACJE
 
STREFA GLAMPINGU / DLA OSÓB, KTÓRE WYKUPIŁY OPCJE / NOCLEG NA PUSTYNI  / CZYNNA CAŁĄ DOBĘ
 
PODCZAS CAŁEGO WYDARZENIA JEST ZAWSZE CZAS NA WYRUSZENIE WGŁĄB PUSTYNI, ABY POCZUĆ DOŚWIADCZYĆ SWOJEGO WNĘTRZA 
 

NIEDZIELA

10:00 –  JOGA KUNDALINI NA PUSTYNI / ILONA PATRO
 
11:00 – SPACER NAD RZEKĘ Z DANIELEM PETRYCZKIEWICZEM
 
16:00 – “CZŁOWIEK NA PUSTYNI”
/ MARTA IWANOWSKA – POLKOWSKA 
/ FILIP CEMBALA
 
 
 
17:30- BOVSKA / 
19:00- ANIA KARWAN / 
 
22:30 – FINISZ – RUSZAMY DO DZIEŁA, POWRÓT DO ŻYCIA, DO SWOICH MISJI
 
PRZEZ CAŁY DZIEŃ: 
WYSTAWA SZTUKI 
NAMIOTY WYSTAWIENNICZE PARTNERÓW PRAWA PUSTYNI, POCZĘSTUNEK NA OGNIU, DEGUSTACJE
 
PODCZAS CAŁEGO WYDARZENIA JEST ZAWSZE CZAS NA WYRUSZENIE WGŁĄB PUSTYNI, ABY POCZUĆ, DOŚWIADCZYĆ SWOJEGO WNĘZ

 

#organizacja

*więcej informacji o noclegach i transporcie tu
Posłuchaj odcinka na Spotify

WRAK - NAJINTYMNIEJSZA HISTORIA POWSTANIA PRAWA PUSTYNI

wrak 90 x 120 oil on canvas 2022

To prawdopodobnie najintymniejsza historia powstania Prawa Pustyni jaką usłyszysz. Jaką decyzję podejmuję każdego dnia?
historia o córce Marynarza Malarza.

Zaczęło się od kiedy codziennie, niezmiennie podejmuję inną decyzję niż tą, którą podjął mój tata rezygnując z życia. Codziennie niezmiennie wybieram by żyć. Prawo Pustyni chciało się wyrazić. Stałam się głosem Pustyni, aby ona mogła Cię wziąć w całości. Ona Cię trzyma, obejmuje i jednocześnie podpiera (rodzaj żeński), abyś stanął w pełnej gotowości do dzieła, … Czytaj dalej

SŁOWO Z WNĘTRZA

Gdyby tak powiedziała do każdego na osobności, jak ważne i fundamentalne są to rzeczy, bez których trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie ludzkości.. bez tego czym jest w istocie Prawo Pustyni. Przede wszystkim to jest kod życia. Alicja Klimek tworzy archetyp znaczeniowy Pustyni. Tak jakby nakładała na nią, a może wydobywała nowe kody prawdy. Prawo Dżungli jest, teraz Prawo Pustyni. Gdzie w tym świecie, w którym człowiek został porzucony na manowce, skreślony, skrytykowany, że tak zaczęliśmy się odczłowieczać, że to najwyższy czas aby stworzyć nową definicję człowieka, pokazać jaki mamy wpływ na świat, jeśli zaczynamy od swojego wnętrza. Że trzeba przywrócić godność, szacunek, kontakt ze zmysłami, z ciałem, z emocjami, z Człowieczeństwem. No i powrót do natury #luksustonatura.

Pustynia wspiera człowieka.

Jak ważne jest bycie blisko ze swoim Wewnętrznym Dzieckiem. Jak wiele pomieszania wynika z rozdzielenia się z samym sobą. Serca potrzeba. Jak wrażliwość ma teraz wypływać na światło i działać dla ogólnego stanu zdrowia ludzkości. Za dużo sztuczności, więcej autentyczności. I w tych wszystkich praktykach, więcej zwykłego ludzkiego życia. Żyjemy. Żyjmy, zamiast wciąż oddawać swoje życie w czyjeś ręce. Człowiek to życie. Życie to czucie

* w PRAWIE PUSTYNI nie ma miejsca na środki odurzające. Pustynia jest najlepszym tripem poprzez Powrót do Wnętrz

 

 

SŁOWO Z WNĘTRZA

Pustynia w połączeniu ze sztuką to tłumy rewolucjonistów, którzy tworzą wielką społeczność rewolucyjnych serc. To każdy człowiek, który powraca do natury poprzez sztukę, to kontakt z mecenasami kultury. Pustynia nas połączyła. To wspólna misja #luksustonatura to zwrócenie całej uwagi na sprawy palące, to podbicie pustyni, zostawienie mocnego śladu w świecie, bo pustynia pamiątką o wodzie, idealnym tłem dla człowieka, bo pustynia łączy rewolucjonistów i zadaje pytanie: co jest priorytetem we współczesnym świecie?Możemy razem czynić świat lepszym miejscem, kroczyć każdego dnia w stronę natury, angażując w nasze ekologiczne działan

Czy można jeszcze piękniej połączyć misje? Jeszcze piękniej niż robi to sama pustynia? Na naszych oczach tworzy się dziedzictwo. To czas na sztukę, która ma moc zmieniania świata na lepsze, bliższe swojemu wnętrzu. To wielki krok do natury.Zróbmy wspólny trip i podbijmy tereny na których człowiek i jego wnętrze staje się tak wyraziste!

Pustynia daje nam ogromną wolność, bo w czasach tak skomplikowanych potrzebujemy miejsca na wytchnienie, w ciszy, tam gdzie znikają bodźce. Podbijamy pustynie, naturą i sztuką! Zostawmy mocny ślad!

Tworzymy podstawy pod międzynarodową sieć uzdrawiającego ekosystemu pustyń świata według Prawa Pustyni (globalna odpowiedzialność za stan naszej Planety).

Zrzeszamy marki, artystów, projekty, fundację, które w swoim rdzeniu mają rewolucję, wrażliwość, człowieczeństwo, luksus, piękno i prawdę, realne działanie w imię globalnych zmian na lepsze.
Prawo Pustyni ma na celu pogłębiać zdrową relację z samym sobą, aby człowiek dbał o swoje wnętrze, o swoją psychikę, wybierał życie. Honorujemy wrażliwość, aby artyści, tak wrażliwi, zaczęli czerpać moc ze swojej wrażliwości.

Prawo Pustyni to kod życia. Po prostu. Żyjmy.

Bądź!

#luksustonatura

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

#PUSTYNIAWZYWA

Jeśli jesteś osobą, która chcę współtworzyć Prawo Pustyni, tworzyć The Best Desert Team in the world. Zapraszamy tu:

ORGANIZATOR

LOGO-PUSTYNIA

PRAWO PUSTYNI

Prawo Pustyni to marka/projekt, która zrzesza Artystów budujących rewolucji w imię globalnych zmian na lepsze, w definiowaniu na nowo człowieczeństwa. Pustynia niezmiennie tłem dla człowieka w tworzeniu najprawdziwszych ludzkich tożsamości.

Bądź i razem z nami twórz Prawo Pustyni na trwałych fundamentach. Z głębokimi wartościami ruszamy dalej, na pustynie świata, aby uwierzyć na nowo w człowieka, w jego możliwości, które rodzą się we wnętrzu każdej uhonorowanej jednostki. Poprzez wnętrze mamy największy wpływ na to co na zewnątrz.

SZTUKA / EKOLOGIA / PSYCHOLOGIA

Sztuka idzie w stronę natury, człowiek idzie w stronę natury, tak też wychodząc z wirtualnego świata. Jest to ruch ku nowemu, dla odważnych, dla spragnionych lepszego świata. Bo potrzebujemy pustyni, Ci, którzy nieustannie działają w imię dobra ludzi na ziemi, też samej ziemi. Bo pustynia pamiątką o życiu, miejscem na ukojenie, na odzyskanie sił do dalszych działań. To tam uruchamia się życie. Bo pustynia nas połączyła. Prawo Pustyni to kod życia. Po prostu. Żyjmy. Bądź!

#luksustonatura

PARTNERZY

PARTNERZY MEDIALNI

Napisz do nas, jeśli chcesz zostać partnerem: alicjaklimekart@gmail.com